Almanya'da Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi Gerçekleştirildi

Cumhuriyet Halk Partisi Parti İçi Eğitim Birimi, Parti Okulu bünyesinde Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi (ÜTSE) programını 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Almanya'nın Mannheim şehrinde gerçekleştirdi.

 

CHP Almanya Baden-Württenberg Birliği'nde, CHP Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ve Parti İçi Eğitim Birimi Üyesi Eğitmen Serpil Ejder'in gerçekleştirdiği 2 gün süren Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi programına  27 birlik üyesi katılım sağladı.

 

CHP Tarihi, CHP Tüzüğü, CHP Programı, Sosyal Demokrasi, İletişim ve Halkla İlişkiler, Sosyal Proje Yönetimi gibi konuların işlendiği eğitim programında katılımcılar sosyal projelerini hayata geçirip eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanacaklar.

 

Eğitim ile ilgili açıklama yapan Aytuğ Atıcı, hem parti içi eğitimlerin hem de seçimlere yönelik sandık örgütlenmesi eğitimlerinin devam ettiğini belirterek, eğitimli kadrolar ile CHP'yi iktidara taşıyacak çalışma modelini hayata geçirmeyi amaçladıklarını belirtti.

 

Atıcı, katkılarından dolayı CHP Almanya Baden-Württenberg Birliği Başkanı Kazım Kaya'ya teşekkür etti.